AFK LoKo Chomutov - VČSA Ervěnice   3 : 8

07.04.2013, 10:00, hřiště u polikliniky

Po dlouhé zimě nastupuje naše mužstvo mladší přípravky k mistrovskému utkání, soupeřem v okresním přeboru je nám mužstvo VČSA Ervěnice.  Do utkání jedeme  rovnou ze zimní přípravy kterou jsme absolvovali kompletně v tělocvičnách, což se určitě projeví na výsledku. K zápasu nastupuje tato sestava : v brance Šourek, T.Šilar, O. Valta, V.Caklová, A.Martin, T.Hennrich, M.Starý, J.Kolbl, A.Gondek, L.Sekanina a S.Kalčev.

V zápase taháme od začátku na slabší konec, ale postupně. Po první úvodní brance soupeře brzy vyrovnáváme, když po pěkné akci V. Caklový, která se prokličkuje obranou soupeře, přihrává na volného A.Martina, který špičkou kopačky prostřeluje brankáře. Bohužel druhou branku si dáváme vlastní, když po nedorozumění s brankářem si vlastní branku střílí O. Valta. Další branku střílí soupeř opět po naší chybě, když A.Gondek přihrává soupeři přímo před branku a brankář D. Šourek je bezmocný. Je to daný tím, že trenér tlačí brankáře do rozehrávky a pak dále aby se zapojili do hry jako pátý hráč, ne bohužel se vždy daří. Celý první poločas byl vyrovnaný, soupeř však více střílel na branku. Do druhého poločasu nastupujeme s odhodláním, že výsledek otočíme. Hned v prvním střídáním dostáváme dvě branky, vždy po zbytečné ztrátě míče a slabému obsazení soupeře. Ani další čtyřce se nedaří,  z problémy se dostáváme do kombinace. Soupeř nás vždy potrestá po ztrátě míče. Náš druhý gól střílí S. Kalčev, když si nadvakrát vybojuje míč v skrumáži před brankou a prostřeluje brankaře.  Na 3:7 střílí branku T. Hennrich, když po akci M. Starého tvrdou střelou zavěšuje do branky. V závěru ještě obdržíme osmý gól.

Hodnocení trenéra : Utkání se mi hodnotí velice těžce, první utkání na trávě se nám moc výsledkově nepovedlo. Musím uznat, že soupeř byl ve všech parametrech lepší, hlavně pohyblivější, bojovnější technicky vyspělejší. Hodně jsme jim to však usnadnili mi, když jsme hodně kazili v rozehrávce. Na tréninkách musíme přidat, odstranit nedostatky a připravit se na dalšího soupeře.